Płyta Fundamentowa z Ogrzewaniem czy bez?
Nie ma wątpliwości, że tradycyjne fundamenty w formie ław odchodzą już do lamusa. Nowoczesna sztuka budownictwa zakłada wykonywanie fundamentów w formie ciepłej płyty fundamentowej, której wykonanie trwa od 4 do 6 dni. Dobrze wiemy, jak ważny jest ten etap realizacji budowy, ponieważ to właśnie od niego zależy powodzenie całej inwestycji.
W Polsce coraz częściej wykorzystuje się metodę stawiania płyt fundamentowych, które na przykład w krajach skandynawskich, czy też w Europie Zachodniej cieszą się ogromną popularnością już od wielu, wielu lat. Takie rozwiązanie daje ogrom korzyści, a innowacją są płyty fundamentowe z ogrzewaniem. Sprawdź, dlaczego to właśnie na nie warto stawiać, bez względu na to, czy planujesz postawienie domu, garażu, a może domku letniskowego. Przedstawiamy kompendium wiedzy w zakresie płyt fundamentowych energooszczędnych, dzięki którym cała inwestycja staje się nie tylko pasywna, ale również generuje o wiele niższe koszty już na etapie budowania.
Co to jest Ciepła Płyta Fundamentowa Grzewcza?
Ciepła Płyta Fundamentowa z Ogrzewaniem jest alternatywą dla tradycyjnego stawiania fundamentów wolnostojącej nieruchomości z tzw. ław fundamentowych. To rozwiązanie, które może być stosowane bez względu na rodzaj gruntu czy typ konstrukcji budynku. W odróżnieniu od standardowej metody stawiania fundamentów, energooszczędne płyty buduje się znacznie szybciej, do tego nie pojawia się problem konieczności wykonania głębokich wykopów ani dodatkowej izolacji termicznej. Ich konstrukcja pozwala na pełne zabezpieczenie przed wilgocią czy niwelowanie zjawiska mostków termicznych. Do tego każdą płytę można doposażyć w system grzewczy, dzięki któremu eliminowana jest konieczność wykonywania dodatkowych prac, w tym instalacji grzewczych, takich jak ogrzewanie podłogowe czy wylewek. Na płytach nowej generacji bezpośrednio można układać wybraną posadzkę, również panele.
Inwestorzy, którzy stawiają na nowoczesne, energooszczędne płyty fundamentowe, mają do wyboru kilka modułów ich ogrzewania. Warto poznać różne warianty, by wybrać dla danej nieruchomości najlepszy system
Chcesz uzyskać więcej informacji o
Ciepłej Płycie Fundamentowej?
Chcę Darmową Wycenę Płyty Fundamentowej
Chcesz poznać koszty budowy płyty fundamentowej? Chętnie przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę.
Chcę się Skontaktować
Masz pytania związane z naszą ofertą? Kliknij i napisz do nas lub skontaktuj się telefonicznie.
Chcę Poznać Technologię Budowy
Interesuje Cię nasza technologia i sposób budowy płyt? Kliknij i poznaj wszelkie szczegóły.
Płyta Fundamentowa z Ogrzewaniem Wodnym
Ogrzewanie podłogowe może zostać „wtopione” w płytę fundamentową, dzięki czemu oszczędza się czas i koszty konieczne na wykonanie tychże prac na dalszym etapie budowy. Instalacja ogrzewania gorącą wodą może być również wykonana na płycie fundamentowej, stosując dodatkową warstwę wylewki. Ta opcja daje możliwość zastosowania ogrzewania w podłodze jedynie w wybranych pomieszczeniach, natomiast system rurek, które zostają zatopione w płytę fundamentową, wydaje się być bardziej oszczędny i nie wymaga przeprowadzania dodatkowych prac. Warto dodać, że takie płyty fundamentowe z ogrzewaniem można instalować nie tylko na parterze domów, ale również na wyższych kondygnacjach.
Płyta Fundamentowa z Ogrzewaniem Powietrznym
W tym przypadku kanały powietrzne zostają zalane w betonie, w warstwie środkowej płyty fundamentowej. To właśnie dzięki temu eliminuje się ryzyko zawilgocenia nieruchomości, bo ta ogrzewana jest ciepłym napływem powietrza już od podstaw. Rury z powietrzem w płytach fundamentowych to najpopularniejszy wariant, jaki wybierany jest przez inwestorów, którzy stawiają na nieruchomości pasywne. W odróżnieniu od płyt z ogrzewaniem wodnym, eliminowane jest tutaj ryzyko na przykład zamarznięcia elementu, który ma ogrzewać.
Płyta Fundamentowa z Ogrzewaniem Elektrycznym
Zarówno płyty fundamentowe z ogrzewaniem wodnym, jak i powietrznym, wyposażone są w nagrzewnicę elektryczną, dzięki której krążące powietrze bądź woda osiąga odpowiednią temperaturę. Posadzka ma zazwyczaj temperaturę 22-24 stopni Celsjusza, co całkowicie wystarcza, by zapewnić ciepło w całej przestrzeni.
W płytach fundamentowych zainstalowane mogą być także kable grzewcze zasilane energią elektryczną. Takie rozwiązanie rzadko ulega usterce, co więcej, jest najbardziej komfortowe dla domowników. Generowane ciepło nie ucieka ku górze, ale pozostaje na poziomie posadzki, dzięki czemu jest energooszczędne. Daje też więcej przestrzeni, bo przecież we wnętrzach nie zostają montowane grzejniki. Co więcej, ogrzewanie elektryczne w płycie fundamentowej może być stosowane bez względu na rodzaj zastosowanej posadzki. Ciepło będzie przewodzone przy wykończeniu płytkami ceramicznymi, gresem, naturalnym kamieniem, drewnem, panelami czy też wykładziną.
Dlaczego Płyta Fundamentowa z Ogrzewaniem to Dobry Pomysł?
Warto podkreślić, że bez względu na rodzaj wybranego ogrzewania płyty fundamentowej, wszystkie systemy pozwalają zachować pełen komfort generowania ciepła. Do systemów dołączony jest specjalny agregat, który steruje nagrzewnicami. Do tego modelu przydaje się także termostat, dzięki któremu można dowolnie regulować wydzielane ogrzewanie i mieć kontrolę nad osiąganą temperaturę danego pomieszczenia. Podgrzana podłoga utrzymuje ciepło przez około 10 godzin i może być ustawiona do około 35 stopni Celsjusza. System ogrzewania może działać według indywidualnych preferencji użytkowników, na przykład jedynie w nocy, kiedy za energię pobierane są niższe opłaty.
Warto wybierać płyty fundamentowe z ogrzewaniem, które oferowane jest przez renomowanych producentów. Ci najlepsi oferują takie systemy nawet z gwarancją na 10 lat bez względu na to, czy płyty fundamentowe zostają zastosowane w domku letniskowym, kanadyjskim, garażu, domu o konstrukcji szkieletowej, obiektach przemysłowych, hotelach, pensjonatach, restauracjach czy też prywatnej nieruchomości.
Jesteś zainteresowany budową płyty fundamentowej?
Wypełnij Formularz lub Skontaktuj się z nami telefonicznie
Dane kontaktowe
+48 662 477 800
info@fundament.net.pl
ul. Jagiellońska 46B/4
33-300 Nowy Sącz