Poniedziałek - Piątek 07:00 - 17:00

Nowoczesna płyta fundamentowa = oszczędność

Płyta Fundamentowa
Płyta Fundamentowa
Płyta Fundamentowa

Bez wątpienia fundament lub płyta fundamentowa jest pierwszym i najważniejszym etapem realizacji całej inwestycji. W szczególności jeśli chodzi o budowę domu, czy też innego obiektu. To właśnie od fundamentu zależy powodzenie realizacji całej inwestycji. Tradycyjne metody budowania fundamentów z wykorzystaniem tradycyjnych ław fundamentowych powoli odchodzą do lamusa a ich miejsce coraz skuteczniej zajmują nowoczesne ciepłe płyty fundamentowe. 

Główne aspekty, które powodują coraz to większe zainteresowanie inwestorów płytami fundamentowymi to – doskonałe parametry termiczne, szybkość budowy, większe oszczędności zarówno na etapie budowy, jaki i na etapie użytkowania a także solidność wykonania.

Budowa fundamentów w formie płyty fundamentowej pozwala na budowę prawdziwego energooszczędnego a nawet pasywnego domu. 

Tradycja budowy płyt fundamentowych zarówno w Skandynawii jak i w zachodniej części Europy doskonale się przyjęła. Już teraz można śmiało powiedzieć, że tam płyty fundamentowe są już standardem a inwestorzy dawno zapomnieli zarówno o tradycyjnych, jak i innych alternatywnych metodach budowy fundamentów. Niższy koszt wykonania ogrzewania podłogowego, przez jego montaż w płycie fundamentu oraz brak mostków termicznych sprawia że ciepła płyta fundamentowa to coraz częstszy wybór inwestorów.  

Płyta fundamentowa z Ogrzewaniem

Główne zalety naszych płyt fundamentowych

Rewelacyjne parametry termiczne

Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji z wieloma warstwami izolacji sprawia, że nasze płyty są ciepłe i pozwalają na budowę energooszczędnych a nawet pasywnych budynków, charakteryzujących się bardzo niskimi kosztami eksploatacji i ogrzewania. Idealna pod dom szkieletowy lub garaż.

Czas budowy od 4 do 6 dni

Nasza technologia pozwala na maksymalną oszczędność czasu i skrócenie etapu budowy fundamentów do minimum. Co przekłada się na oszczędność zarówno czasu, jak i kosztów pracy potrzebnych do budowy.
Średni czas budowy płyty wynosi od 4 do 6 dni.

Całkowita eliminacja mostków termicznych

Odpowiedni projekt i konstrukcja warstw izolacji termicznej płyty pozwala na całkowitą eliminację mostków termicznych. Jest to częsta i bardzo poważna wada tradycyjnych fundamentów, której wyeliminowanie często bywa bardzo ciężkie i kosztowne. Budowane przez nas płyty są całkowicie odizolowane od gruntu.

Pewne zabezpieczenie przed wilgocią

Innowacyjna i wielowarstwowa izolacja płyty, jak i jej obrzeża skutecznie i pewnie zabezpieczają płytę, jak i cały budynek. Daje to gwarancję pewnego zabezpieczenia budynku przed wodami powierzchniowymi, przenikaniem wilgoci, czy też podciąganiem wody.

Ogrzewanie zintegrowane w płycie

Już na etapie projektu płytę można doposażyć w zintegrowany system grzewczy (zarówno wodny jak i powietrzny). Pozwoli to na późniejszą eliminację wykonywania instalacji grzewczych i wylewek, a tym samym eliminację sporych kosztów. Grzewcza płyta fundamentowa dzięki swoim właściwościom termicznym kumuluje ciepło a następnie stopniowo je oddaje.

Instalacje w płycie fundamentowej

Prawie wszystkie możliwe instalacje zarówno elektryczne, grzewcze, wodno-kanalizacyjne jak i inne teletechniczne można wykonać w płycie. Daje to ogromne możliwości oszczędności zarówno kosztów jak i czasu związanego z ich późniejszym wykonaniem. Wszelkie kwestie z tym związane ustalane są na etapie projektu płyty.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Chcę darmową wycenę

Chcesz poznać koszty budowy płyty fundamentowej? Chętnie przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę.

Chcę się skontaktować

Masz pytania związane z naszą ofertą? Kliknij i napisz do nas lub skontaktuj się telefonicznie.

Warstwy i przekrój - płyta fundamentowa

Podbudowa

Płyty z reguły budowane są na dobrze zagęszczonej podsypce żwirowo-piaskowej o grubość około 40-50cm lub więcej (w zależności od projektu).

Elementy brzegowe i warstwy izolacji termicznej

Wysokiej jakości styrodur EPS, XPS cechujący się bardzo niską nasiąkliwością wodną.

Warstwy zbrojenia

Podwójna warstwa zbrojenia, wraz ze wzmacniającymi zbrojeniami brzegowymi i dystansem instalacyjnym. Stalowe pręty zbrojeniowe oraz siatki zgrzewane. Podejścia i przepusty instalacyjne wymagają dodatkowego zazbrojenia.

Beton / płyta żelbetowa

Beton wylany jednowarstwowo. Z reguły płyta żelbetowa osiąga grubość 20cm. Dokładne parametry mieszanki, czyli klasa oraz rodzaj betonu wskazane są zawsze przez konstruktora w ostatecznym projekcie płyty.

Płyta Fundamentowa zbrojenie

Płyta fundamentowa krok po kroku

1. Roboty ziemne i właściwe wykonanie podbudowy płyty

Obejmują usunięcie warstwy humusu oraz wykonania wykopu. Następnie przygotowywana jest podbudowa na bazie zgęszczonej podsypki żwirowo-piaskowej. Na tym etapie bardzo ważne jest prawidłowe wytyczenie obszaru oraz wypoziomowanie podbudowy.

3. Montaż izolacji

Po właściwym wykonaniu obrzeża płyty oraz wszelkich przyłączy i przepustów kanalizacyjnych, kolejnym zadaniem jest montaż izolacji wewnątrz elementów brzegowych płyty, czyli tej, która wypełnia dno płyty i izoluje ją od ziemii.

5. Wykonanie planowanych instalacji

Na tym etapie wykonywane są prace związane z doposażeniem płyty we wszelkie wymagane instalacje, tj. grzewcze (wodne lub powietrzne - z wymiennikiem ciepła), elektryczne, teletechniczne i inne dowolne - według potrzeb Klienta.

2. Montaż elementów brzegowych i wykonanie przyłączy kanalizacyjnych

Na tym etapie następuje montaż konstrukcji obrzeża płyty, zgodnie z wcześniej ustalonym i wytyczonym obrysem płyty. Kolejnym krokiem jest dokładne i staranne wykonanie wszelkich przyłączy i przepustów kanalizacyjnych - zgodnie z projektem docelowym.

4. Wykonanie zbrojenia

Zbrojenie jest jednym z najważniejszych elementów zapewniających trwałość płyty. Zbrojenie wykonujemy zgodnie z projektem a najbardziej newralgiczne punkty dodatkowo dozbrajamy, aby zniwelować ryzyko pęknięć.

6. Zalewanie betonem

Po wykonaniu prac instalatorskich, nadchodzi czas na betonowanie. Płytę zalewamy dobrej jakości betonem, odpowiednio dobranym przez konstruktora. Ważna tutaj jest staranność oraz dokładność. Całość wyrównujemy i po pewnym czasie zacieramy.

Płyta Fundamentowa

Powyżej prezentujemy poszczególne etapy budowy, tłumaczące jak wykonać płytę fundamentową.
Interesuje Cie płyta fundamentowa oraz jej cena? Zapytaj o wycenę!

Współpracując z nami otrzymujesz kompletną usługę.

Płyta fundamentowa + indywidualny projekt dobrany do warunków geologicznych twojej działki oraz wykonanie na materiale najwyższej jakości.
Dostosujemy każdy projekt tradycyjnego fundamentu do wymagań płyty fundamentowej za darmo.

 
Płyta Fundamentowa

Jesteś zainteresowany budową płyty fundamentowej?

lub Skontaktuj się z nami - w dowolny sposób...
  Dodaj załącznik


  * Gwiazdką oznaczone są pola wymagane do wysłania wiadomości.

  Kontakt z doradcą

  +48 662 477 800
  +48 666 966 201

  Adres e-mail

  info@fundament.net.pl

  Godziny pracy

  09:00 - 17:00

  Zamknij Menu